Карпова
Карпова риболовля
З огляду на популярність коропа, яка рік від року тільки зростає, пора переводити його ловлю в розряд олімпійських дисциплін. Якщо говорити в термінах шоу-бізнесу, то сазан і його окультурена версія короп, це справжня суперзірка риб'ячого царства. Найбільш великі особини трапляються на початку липня і в кінці серпня. Зустрічаються екземпляри вагою до 20 кг, але при цьому навіть кілограмовий короп здатний надати запам'ятовуючий опір, гідне королівської особи. Звідси випливає, що коропові снасті, як і руки вудильника повинні бути досить міцні. Характерна ж лінія поведінки рибалки, повністю обумовлена морфологією, звичками і гастрономічними уподобаннями такого бажаного трофею.
Сазан, будучи досить мудрою і обережною рибою, поважає неординарний творчий підхід. Завзяті карпятники починають свої магічні паси завчасно, визначаючи рельєф дна, вимірявши глибину, визначаючи і підгодовуючи ймовірне місце знаходження риби.
Риба ж, в свою чергу, вважає за краще обривисті берега і найглибші вири, з великою кількістю корчів і каменів. У цій затишній резиденції, сазан приймає претензії стражденних, ніколи не кидаючись на першу-ліпшу принаду, вдумливо розглядаючи всі запропоновані варіанти. Насадкою для коропового лову можуть служити: дощові черв'яки, пшенична каша, так, що її можна різати на шматки, розпарені зерна пшениці, різноманітні галушки з пшеничної муки, зім'ятий чорний і білий хліб, боби, кукурудза, земляні хробаки і навіть варені ракові шийки. Великим успіхом користуються різні штучні ароматизатори, добавки і прикормки. Природно зворотньою стороною популярності є той факт, що зловити коропа стає все складніше, що в свою чергу додає азарту аматорам в нелегкій ловлі, але дуже смачної риби.